Autentický zážitok z Vysokých Tatier

Najvyššia a najvyššie položená veža predstavuje unikátny zábavno-edukačný projekt ojedinelý svojho druhu nielen na Slovensku. Veža snov prináša možnosť zažiť unikátne emócie, zážitky a chvíle, ktoré vás potešia, zabavia, poučia a zároveň umožnia vychutnať si Tatry tak, ako ich dosiaľ nepoznáte. Sprostredkuje vám autentický a zmysluplný zážitok z prírodných krás Vysokých Tatier a umožní spoznávať ich nezabudnuteľne podmanivé čaro v úplne novej dimenzii s využitím tých najmodernejších technológií, ktoré súčasná doba ponúka. Unikátne prekvapenie v podobe Mobilnej aplikácie TATRAS TOWER nemá obdobu ani v rámci Európy, vďaka ktorému sa budete môcť baviť nielen na veži ale aj ďalej v pohodlí vášho domova. Veža snov je unikátna svojim vzhľadom, a to nie len vďaka vzdušnej architektonickej forme, ale aj vďaka bezbariérovému prístupu, typu a metóde výstavby. TATRAS TOWER je sofistikovane vybudovaná stavba vysoká 53 m, pričom je jednou z najvyšších v Európe a jednoznačne najvyššie položenou s nástupom v nadmorskej výške 1 367 m.n.m. Veža má tvar nakloneného hyperboloidu. Obvodový nosný plášť veže tvorí 24 oceľových stĺpov, ktoré sú vinuté v dvoch smeroch. Náklon veže je 15°. Pochôdzna časť je drevená, pričom lávka v hornej časti veže je ukončená vyhliadkovou plošinou so sieťou. Najvzdialenejší cíp plošiny je presklený.

Tobogán

Súčasťou vášho dobrodružstva v oblakoch bude určite aj 61 m dlhý suchý tobogán so sklonom tubusu 30° a priemerom 0,95m, ktorým si môžete krátiť cestu dolu a zároveň si tak užiť poriadny adrenalín. Tobogán nie je v prevádzke ak je vonkajšia teplota nižšia ako 5 °C. Jazda na tobogáne nie je súčasťou vstupného na vežu a je nutné si k jazde zakúpiť vstupenku.

Pochôdzna sieť

Na Veži snov TATRAS TOWER nájdete aj pochôdznu sieť, ktorá ponúka skutočný adrenalínový zážitok. Vkročenie na sieť o rozlohe 25,3 m2 a priemerom 5,8m, ktorá je umiestnená 43m nad terénom si asi užijú len tí najodvážnejší a určite bude vrcholným zážitkom ich návštevy TATRAS TOWER. Ostatní ich budú určite napäto sledovať, ako sa pasujú s nevšedným dobrodružstvom.

Glass floor

Úplne iný zážitok z Tatier a pohľad na samotný Areál snov vám prinesie pohľad dolu cez presklenú lávku v takmer 50-metrovej výške. Odvážite sa na ňu vykročiť?

Pre všetky vekové kategórie
Vstup na vežu a dobrodružstvo v oblakoch je nie len pre mladých návštevníkov, ale aj pre všetkých tých, ktorí zostali stále mladí a neopustila ich chuť po dobrodružstvách. Malí i veľkí návštevníci tu môžu získať úplne nové, nezvyčajné, no zmysluplné vnemy a zážitky.
Bezbariérový prístup
Vstup ako aj samotná trasa na vežu je v celej dĺžke kompletne bezbariérová, čím pozýva na návštevu všetky cieľové skupiny od rodín s deťmi a kočiarmi až po skupinu seniorov. Návšteva veže TATRAS TOWER je tak vhodná aj pre ľudí odkázaných na pohyb s invalidným vozíkom ako aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou a aj im tak priblíži Tatry doslova na dotyk. Sklon chodníka je od 6% do 8%.

Pozrite si celú fotogalériu

Prejsť do galérie

Okolie TATRAS TOWER

Veža TATRAS TOWER sa nachádza v samom srdci Vysokých Tatier, neďaleko ikonického Štrbského plesa, v Areáli Snov Štrbské Pleso. Štrbské Pleso je najvyššie položená tatranská osada (1.346 m.n.m.) v prostredí Tatranského národné parku a je zároveň miestnou časťou obce Štrba. So Štrbským Plesom je spojené lyžovanie, ktoré má v jeho histórii významné postavenie, pričom v roku 1970 sa tu konali dokonca Majstrovstvá sveta v klasických lyžiarskych disciplínach a v tom čase tu bol vybudovaný nový športový areál. Tatranský národný park je najstarším národným parkom na Slovensku, pričom za národný park bol vyhlásený už v roku 1949. Sieť turistických chodníkov má dĺžku okolo 600 km, pričom vo vysokohorskom prostredí národného parku sa tieto sezónne uzatvárajú v období od 1.novembra do 15.júna. Najvyšším vrcholom Vysokých Tatier ako aj Slovenska je Gerlachovský štít (2655 m.n.m.). Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné možnosti na aktívne trávenie voľného času v každom ročnom období a to pre všetky vekové kategórie návštevníkov. Vysokohorskú túry lákajú návštevníkov v letnom i zimnom období (pri zohľadnení zimnej uzávery), pričom k ďalším obľúbeným voľnočasovým aktivitám patrí napríklad lyžovanie, bežkovanie či člnkovanie. Z TATRAS TOWER budete mať dokonalé výhľady, napríklad aj na tieto tatranské vysokohorské štíty – Kriváň, Veľké Solisko, Predné Solisko, Štrbský štít, Satan, Patria, Krátka.

Máte otázku?